آموزش های هماهنگ با برنامه راهبردی آزمون

کانون فرهنگی آموزش (قلم چی)

کلاس،کتاب،مشاوره،آزمون،تدریس مجازی

کتاب‌هاي درسي تا دو سال آينده تغيير نمي‌کند

به گزارش روابط عمومي سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي، علي باقرزاده اظهار داشت: در حال حاضر تدوين راهنماي برنامه‌هاي درسي حوزه‌هاي يازده‌گانه تربيت و يادگيري طبق آنچه که در برنامه درسي ملي تاکيد شده با يک الگوي کلان و جديد مدنظر است.

کتاب‌هاي درسي تا دو سال آينده تغيير نمي‌کند

وي ادامه داد: بايد استانداردهاي توليد محتوا در داخل راهنماي برنامه درسي پيش‌بيني شود و محتوا منطبق با برنامه درسي ملي باشد. سازمان پژوهش و برنامه‌ريزي آموزشي در مدت ?، هفت سال اخير تلاش‎ هاي شايسته‌اي در اين زمينه انجام داده است. به ويژه بعد از اجراي ساختار جديد نظام آموزشي با عنوان هم‌سويي با برنامه درسي اقدامات جدي انجام شد. هم‌سويي به معناي انطباق کامل با برنامه درسي نيست، قاعدتا با توليد راهنماي برنامه درسي، ممکن است عنوان، محتوا و حجم جديدي براي دروس پيش‌بيني شود.

معاون توسعه منابع و پشتيباني سازمان پژوهش و برنامه ريزي آموزشي با بيان اينکه رويکرد کلي سازمان اين است که حجم کتب درسي متناسب با زمان آموزش، نيازها، اقتضائات امروز و آينده آموزش و پرورش تغيير يابد، گفت: علاوه بر همه اين ها، مهارت‌محوري و توجه به مهارت در برنامه آموزشي حائز اهميت است.

وي ادامه داد: هم اکنون حوزه‌هاي تربيت و يادگيري در آموزش و پرورش شکل گرفته و مسئولان اين حوزه‌ها هم تعيين شده‌اند. اين حوزه‌ها به سمت نيازسنجي و مطالعات تخصصي حوزه دانش و معرفت و پيش‌نويس اوليه راهنماي برنامه درسي خواهند رفت و بعد از آن مراحل اعتباربخشي و تصويب در کميسيون برنامه درسي و شوراي عالي آموزش و پرورش انجام خواهد شد.

منبع : ايرنا

نقطه نظر ارزشمند خود را به همراه نام و نام خانوادگی ، لطفاً به صورت فارسی ثبت نمایید.

⚠ از انتشار نظرات حاوی توهین و نوشته شده با حروف لاتین (فینگیلیش) معذور می باشیم.

help اگر دانش آموز مجموعه آموزشگاهها و مدارس هماهنگ می باشید شماره ملی خود را وارد نمایید
نظرات شما